Манчестър Сити победи Борнемут с 1:0 в мач от 26-я кръг

...

Манчестър Сити оцеля срещу Борнемут и е само на точка от върха

Манчестър Сити победи Борнемут с  1:0 в мач от 26-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Фил Фодън през първото полувреме. " Гражданите " не бяха на познатото равнище, като " черешките " имаха доста благоприятни условия, само че не съумяха да се разпишат, като липсваше точност в завършващата фаза. С тази победа Манчестър Сити е втори в класирането с актив от 59 точки, до момента в който Борнемут остава 14-и с 28 пункта на сметката си.

В 9-ата минута се откри първата добра опция пред " жителите ". Ерлинг Халанд получи и незабавно шутира от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче мина настрана от задачата.  Минута по-късно Милош Керкез се включи добре и нанесе мощен удар към вратата на Едерсон. Бразилецът се оправи, избивайки топката над напречната греда.

В 24-а минута Ерлинг Халанд добре загърби неприятелски играч и опита удар, който бе отразен от вратаря, само че Фил Фодън връхлетя върху отбитата топка и съумя да открие резултата - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко по-късно " жителите " продължиха да натискат, а Бернардо Силва опита удар към далечния ъгъл с левия крайник, само че не съумя да откри задачата. Борнемут натисна до края на полувремето, само че не съумя да сътвори чисто голово състояние.

В 51-а минута Джъстин Клюиверт видя празното пространство и опита удар от сериозна отдалеченост, само че нямаше задоволително мощ в него и Едерсон съумя да улови. Малко по-късно домакините още веднъж имаха добър късмет, Соланке резервира добре топката и я върна към Таверние, който опита изстрел в далечния ъгъл, само че не бе прецизен.

Десетина минути по-късно Борнемут имаше страхотна опция да изравни, а футболист на " черешките " стреля доста рисково, само че Едерсон съумя да избави от самата голлиния. В 74-а минута Ерлинг Халанд бе изведен самичък против вратаря, като опита удар с левия крайник, само че Нето остана приклекнал и съумя да отрази с лявата си ръка.

В 85-а минута появилият се като запаса Данго Уатара си освободи пространство в противниковото наказателно поле, като шутира по диагонала, а Едерсон единствено изгледа кълбото, което мина настрана от левия му непряк дирек.

В добавеното време на срещата Борнемут още веднъж сътвори прелестно голово състояние, само че Юнал не съумя да засече от близка отдалеченост и Манчестър Сити оцеля. Малко по-късно Доминик Соланке опита акробатично осъществяване от пеналтерията, само че не съумя да уцели вратата.

LIVE / Борнемут - Манчестър Сити 0:1

Стартовите сформира:

Борнемут:  1. Нето, 3. Милош Керкез, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 4. Люис Кук, 10. Райън Кристи, 16. Маркъс Таверние, 24. Антоан Семеньо, 19. Джъстин Клюиверт, 9. Доминик Соланке

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 3. Рубен Диаш, 5. Джон Стоунс, 25. Мануел Аканджи, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 8. Матео Ковачич, 27. Матеуш Нунеш, 20. Бернардо Силва, 9. Ерлинг Халанд